X
تبلیغات
زولا

این دارو در برخی منابع «متاندروستونولون» نیز نوشته و خوانده شده است. « دیانا بول » از معروفترین و پرمصرف ترین دارو و استروئیدهایی است که در اغلب کشورها نیز به راحتی قابل تهیه و دسترسی بوده و معمولا به قیمتهای مناسبی نیز به فروش می رسد. این دارو از اوّلین نمونه استروئیدهایی است که در تاریخ ورزشهای قدرتی مورد استفاده قرار گرفته است. گفته می شود که «آرنولد شوارتز نگر» افسانه ای که روزگاری رقابتهای مستر المپیا را تحت سیطره خود داشت، بیش از نیمی از عضلات خود را مدیون همین دارو ست. شاید صحت و صقم این ادعا دقیقاً مشخص نباشد اما این مسئله کاملا روشن است که بسپاری از ورزشکار انی که از استروئیدهای تزریقی دل خوشی ندارند، این دارو را برای مصرف انتخاب کرده و آن را در برنامه دارویی خود می گنجانند.

«دیانابول» در ترکیب با «دکادورابولین» که در برخی کشورها به «ناندرولون» نیز معروف شده است و همچنین در ترکیب با «سوستانون 250» که نام تجارتی چهار نوع تستوسترون معروف و شناخته شده نیز هست، بهتر و موثرتر عمل کرده و تاثیرات مطلوب تری بر جای می گذارد.

این دارو غالبا یکی از اعضا و اجزای اصلی دوره های حجم است. این دارو در صورتی که در دوزهای بالا مصرف شود به راحتی به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و احتباس آب و املاح فراوان در بدن را نیز سبب می شود. برای کاستن از شدت عوارض این دارو در بدن می توانید آن را به همراه داروهای کم کننده عوارض نظیر: «نولوادکس» و یا دیگر آنتی استروژن ها و یا داروها و مکملهای محافظت کننده کبد به کار بگیرید.

این دارو به صورت قرصهای 5 و در برخی موارد نیز 10 میلی گرمی تهیه شده و به بازار عرضه می شود. این دارو علیرغم اینکه دارویی قدیمی است اما هنوز هم به عنوان دارویی موثر در افزایش حجم و قدرت بدنی از آن استفاده  می شود. اطلاع از این نکته برای کسانی که قصد استفاده از این دارو را داشته و یا از آن استفاده می کنند لازم است که « دیانا بول » موجب احتباس آب و املاح فراوان در بدن شده و در حجم گسترده ای نیز به هورمونهای جنسی زنانه مثل استروژن تبدیل می شود.

 امروزه این دارو در کشورهای مختلف و تحت عناوین تجارتی گوناگون تهیه و تولید می شود. از معروفترین این نمونه ها می توان به « متاندروستونولون » و در بازار با نامهای Dianabol(ساخت آمریکا)- Methan (ساخت روسیه ) - Methandon(ساخت تایلند) Pronobol- (ساخت هند)-  Refovit (ساخت مکزیک) یافت می شود که نوع روسی آن دارای درجه بالایی است و استفاده کنندگان معمولا این را نمی دانند و البته نوع تقلبی این  دارو به صورت ماهرانه ای درست شده است . نوع مکزیکی آن که صورت تزریقی این دارو است که محتوی25میگرم بر میلی لیتر از این ماده میباشد و یک شیشه 50 میلی لیتری حاوی 25 قرص دیانا بول میباشد اما هنوز عده ای معتقدند مصرف این دارو به صورت قرص آن دارای جوابگویی بهتری است. از نمونه های اولیه این دارو برای درمان زندانیان جنگی آزاد شده که در طول اسارت نیز از سوء تغذیه شدید رنج برده و به شدت نیز لاغر می شدند، استفاده می شده است. این دارو معمولا به صورت قرصهای 5 میلی گرمی عرضه می شود اما قرصهای 5/2 و 10 میلی گرمی آن نیز تولید شده است.